KK „Crnokosa"
Pripremio:
Lučić Milovan - Sekretar kluba
Utorak, 9. april  2013. g.

Kosjerić. U derbiju 24. kola Druge muške košakraške lige Srbije, Crnokosa je ubedljivim rezultatom 92:73 (33:19, 21:20, 14:15, 24:19) savladala ekipu Morave iz Vladičinog Hana i kvalitetnom igrom, pokazala zašto pretenduje na Prvu ligu Srbije.

Od samog početka utakmice, Crnokosa je krenula požrtvovano i veoma odgovorno, kako u napadu tako i u odbrani. Ozbiljan pristup igri rezultirao je prednošću od 14 poena već na kraju prve četvrtine (33:19). U drugoj i trećoj četvrtini domaćini su kontrolilsali rezultat i nisu dozvolili nikakvo iznenađenje, da bi u završnom delu utakmice razliku uvećali za još 5 poena. Konačnih 92:73, je dobar pokazatelj stanja na terenu tokom cele utakmice.

Što se tiče učinka igrača, značajnu ulogu u pobedi domaćina imali su Bojan Stanojević (24 p, 1p 6/4,2p 12/10, 8 sk i 2as.), Srđan Stojanović (19 p, 1p. 3/3, 2p. 6/2,3p. 6/4, 5 sk i 1 as.) i Marko Kandić (16p, 2p 4/2, 3p 9/4 i 7 sk.), uz svakako nezaobilaznog plejmejkera Sanela Mukanovića koji je uspeo da napravi 8 izuzetnih asistencija. Gostima nije bio dovoljan odlični Miloš Andrejević (23 p, 1p 7/4, 2p 11/8 i 5 sk.) i solidni Perca Mitić (15 p, 1p 7/5, 2p 8/5 i 4 as.) za neki ozbiljniji otpor, što se konačno moglo videti i po rezultatu na kraju utakmice.

Svakako velike zasluge za pobedu itekeko ima i trener Crnokose Blagoja Ivić, koji je dobrom strategijom vodio ekipu od prvog do zadnjeg minuta utakmice i nije dozvoli igračima da se „uspavaju” i pored velike koš razlike. Velikim brojem izmena nije dozvolio zamor nijednog igrača, a kuriozitet je da su na ovoj utakmici svi prvotimci bili u igri.

Crnokosa je nakon 24. Kola osigurala drugo mesto na tabeli 2MLS i time obezbedila ulazak u Prvu mušku ligu Srbije. Do kraja prvenstva „Skakavce” očekuje gostovanje u Aleksincu 13. aprila u 19h i u zadnjem kolu utakmica pred domaćom publikom sa ekipom Mladosti iz Zemuna. Ove dve utakmice neće za Crnokosu imati rezultatski imperativ, pa se mogu očekivati lepe košarkaške predstave.

Baner Pecat 211x81