KK „Crnokosa"
Pripremio:
Lučić Milovan - Sekretar kluba
Ponedeljak, 1. april  2013. g.

Kosjerić. U 23. kola Druge muške košakraške lige Srbije, Crnokosa je slavila u Obrenovcu protiv domaće ekipu Radničkog rezultatom 73:78 (24:19, 15:21, 17:13 i 17:25).

Domaća ekipa je od početka krenula žustro, pa je u 3 minutu bilo 11:2 za domaće. Crnokosa se brzo vratila i to serijom 20:6, u periodu od 10 do 18 minuta i rezultat je u tom periodu bio 30:39. Devet poena prednosti Radnički je nadoknadio u sledećih tri minuta pa je rezultat u 22 minutu bio 41:40. Rezltatska klackalica je trajala do zadnjeg minuta, kada su prvotimci iz Kosjerića stabilnom igrom uspeli da zableže 15-u ovosezonsku pobedu i sigurno 2 mesto Lige.

Srđan Stojanović (24 p, 1p. 12/11, 2p. 5/2,3p. 3/3, 4 sk, 2 as.) bek Crnokose, je bio najzapaženiji akter ove utakmice, dok Huskić Goran i Boričić Dragan i pored odlične partije nisu uspeli da zadrže bodove na domaćem terenu. Zanimljiv je učinak Sanela Mukanovića, koji po običaju beleži veliki broj asistencija, pa je i ovom prilikom napravio 6 „zicera” za svoje saigrače.

Košarkaši Crnokose su sada usamljeni na drugom mestu 2MLS, što se desilo po prvi put u ovoj sezoni. U narednom kolu, Crnokosi u goste dolazi ekipa Morave iz Vladičinog Hana, uz Napredak iz Kruševca glavni pretendent za drugo mesto Lige. Ova utakmica je veliki derbi, a derbi sa sobom nose dosta energije, neizvesnosti, ali i dobre košarke. Biće ovo praznik za sve ljubitelje košarke. Utakmica sa Moravom počinje u 19 h, u staroj sportskoj hali u Kosjeriću.